Arama:

Neden Kuzey Kıbrıs’a yatırım yapmalısınız ? Avantajlarını aşağıda sizler için derleyip toparladık.

1- Kıbrıs’ta Sürekli Artan Emlak Değerleri:

Kuzey Kıbrıs’ta özellikle son dönemde yabancıların artan ilgisi ve mülk alımları ile emlak değerlerinde yukarı doğru bir artış gözlemlelenmektedir. Özellikle 2012 yılından sonra, Rusya bölgesi, Kuzey Avrupa, İran, İngiltere ve son bir yılda Alman vatandaşları Kuzey Kıbrıs’tan ev alıp tatil yada sürekli yaşamak amacı ile ülkemiz Kuzey Kıbrıs’a yerleşmişlerdir. Son beş yılda Türkiye’den gelen ev alma talepleri ile yatırımcılara her zaman kazandırmaya devam eden bir emlak piyasası oluşmuştur. Mesela 2017 yılında 20000 ile 22000 Sterlin arasında değişen studyo daire fiyatları günümüz 2021 yılında 35000 ile 43000 Sterlin arasındadır.

2 – Sterlin Olarak Mülk Satışı:

Kuzey Kıbrıs’ta ev, arazi gibi taşınmaz mallar Sterlin ile alınıp satılmaktadır. Sterlin ile alınan evler hem döviz olarak hem de emlak değeri artışı olarak yatırımcısına iki defa ve daha fazla kazanç sağlamaktadır. Mesela 2012 yılında 1 Sterlin ortlama 2.7 TL’ iken 2017 yılında 1 Sterlin 4.8’e 2021 yılında ise ortlama 10TL civarına gelmiştir, Yani satın aldığınız mülkünüz hem kur farkı ile size kazandırıken hem de bölgenin gelişsi ile size iki defa kazandırmış oluyor. Şöyle düşünün ki bir evi 2012 yılında 50.000 Sterline aldığınızda 140000TL ediyor iken, sadece döviz kuru farkı ile size bugün 500000TL değerine çıkmış oluyor, ayrıca bölgenin değerlenmesi ile Sterlin olarak ta evinizin değeri artiyor. 2012 yılında 50000 Sterline aldığınız bir mülk bugün 70 75000 Sterlin edebilir.

3- Tatil Amaçlı Kısa Dönem yada

Uzun Dönem Öğrenci Kira Getirisi:

KKTC 360 gün güneşli havası ve harika iklimi ile bir tatil ülkesidir. Siz de evinizi çeşitli online sitelere koyarak yada seyashat acentalarına vererek kısa dönemerde kiralaya bilir, aylık olarak yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Aynı zamanda Kuzey Kıbrıs, üniversiteler ülkesidir, dünyanın her yerinden gelen öğrenciler sayesinde ve ev kiralamaya olan talep ve kiralar yükselmektedir.

4- Kaliteli Üniversite ve Kolejlerin Merkezi :

KKTC’de uluslararası 20 üniversiteve bir o kadar ingilizce dilde eğitim veren kolej bulunmaktadır. Kuzey Kıbrıs’ta bulunan yabancı öğrenci sayısı 100000 üzerindedir, Çoğu yök tarafından da tanına üniversiteler uluslararası boyutta eğitim vermektedir.Kuzey Kıbrıs’ta bir ev aldığınızda gönül rahatlığı ile çoçuklarınızı okutabilir ve onların kaliteli, güvenli ve sorunlardan uzak bir eğitim almasını sağlayabilirsiniz.

5- Kuzey Kıbrıs’ın AB ile olan ilişkileri:

Kıbrıs’ta her dönem ikili müzakere ve barış görüşmeleri devam etmektedir gelinen noktada artık Kuzey Kıbrıs’ın bir toprak kaybı yaşamayacağı ve tapular ile ilgili olarak hiç bir sorun yaşamayacağı ortaya çıkmıştır. Olası bir antlaşmada Kuzey Kıbrıs’ın da AB toprağı olacağı bilinmektedir. Şu anda Kıbrıslı Türklerin %90’ı AB pasaportu sahibidir.Gelinen noktada Güney Kıbrıslı Rumlar kadar Türklerin de aynı haklara sahip olduğuaçıktır. AB her gçen gün gerek tarihi restorasyonlar gerekse sosyal yaşam olara Kuzey Kıbrıs’a daha çok yatırtım yapmatadır.

6 – Kıbrıslıların misafirperverliği, yardımseverliği,

Kıbrıs insanı, insana güvenen, açık sözlü dürüst ve daynışma kültürünü kaybetmemiş küçük bir toplum yapısına sahiptir. Bu dayanışma kültürü sokakta karşınıza esnaf, polis, belediye veya hastane çalışanı olarak çıkabilir. Stresin ve aceleciliğin olmadığı bir ülkede yaşam kalitesi yüksek ve daha mutlu insanlar olarak hep beraber mtlu bir şeklde yaşayabilirsiniz.

7 – Kuzey Kıbrıs’ın Demokratik Yapısı :

Kuzey Kıbrıs, demokratik yapısı, özgürlükleri, sendikaları, parementer yapısı ile pek çok ükenin önünde özgür, demokratik, laik bir ülkedir.

Ayrıca Kuzey Kıbrıs, Ttrafik kazaları, adli vakalar (hısızlık, cinayet, adam yaralama, silah taşıma) gibi olaylar bakımından dünyaın en güvenli ülklerinden bir tanesidir.

Daha fazla bilgi için : 0542 873 65 26

Satılık evlerimizi görmek için tıklayınız www.kibrisevlerim.com

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba ...
Size nasıl yardımcı olabilirim ?